Fluorescent vases

CZ:
Už jste zaznamenali fluorescenční vázy na vodní dýmky?
Jednu dobu celkem populární v Německu (hlavně díky výrobcům Dschinni a Octopuz). Využívají kapky fluorescenční barvy, která je nanesena na váze (někdy přímo ve skle). Tu pak stačí nasvítit a v dostatečné tmě tak dostanete vcelku zajímavou podívanou. Problém je, že (jako u většiny fluorescenčních věcí) i mírné světlo efekt hodně snižuje. Moc takových váz tak v Německu už nenajdete, ale nápadu se chopilo pár čínských výrobců a tak idea ožívá.

EN:
Have you seen these fluorescent vases? At one point quite popular in Germany (mainly thanks to manufacturers such as Dschinni or Octopuz).
Fluorescent paint drops are applied to the vase (sometimes directly „injected“ into the glass itself). If the darkness is sufficient enough, you get quite an interesting spectacle. The problem is that (as with most fluorescent things) even a bit of light reduces the effect a lot. You won’t find many vases like this in Germany anymore, however, a few Chinese manufacturers have taken up the idea and the idea has come alive once again.