Alpaca Bowl oficiálně v Evropě!

CZ (English version follows):

Oblíbený dýmkařský obchod elwano.de, který leží blízko hranic a je tedy populární doménou mnoha dýmkařů z pohraničí, začal s prodejem amerických hliněných korunek značky Alpaca.
Tuhle novinku už jste možná zaznamenali, ale proč je kolem toho takový povyk?

Alpaca Bowl Company je americký výrobce, který se pyšní několika řadami velmi oblíbených korunek mezi profíky v Americe. 
Ti upřednostňují nabití na brazilský styl (není to 
oficiální termín, ale původ tohoto stylu a hlavně oblíbenost je značná zejména v Brazílii a Portugalsku). Jednoduše řečeno, jde o nabití s použitím alobalu, na který se pokládá provost.

A právě korunky zmíněné značky jsou považovány za jedny z nejlepších na tento styl nabití (především Mini Rook, Rook či Apache), ale taky samozřejmě budou fungovat i bez nutnosti používat provost.

Cena za jakoukoliv korunku libovolné řady se pohybuje od 32,90€ do 34,90€. Pro sběratele nutno podotknout, že jde o opravdu krásné kousky. Korunky jsou totiž vyráběny ručně a existuje spousta barevných variant. Jednu korunku trvá vyrobit 3-6 týdnů a je k tomu použita americká hlína, která je chráněna zdravotně nezávadnou glazurou.
Některé korunky jsou kompatibilní a jiné nekompatibilní či částečné kompatibilní s HMS. Před koupi si kompatibilitu rozhodně ověřte.

Můžete se těšit na livestream v průběhu července, kde toto téma probereme a nějakou tu Alpacu si nabijeme. 😇

Korunky jsou k dostání zde: https://www.elwano.de/shisha-koepfe/alpaca/?p=1

EN:

A German store elwano.de, which is close to the Czech/German border and is a popular domain of many hookah smokers from the border region, began selling American Alpaca bowls.

You might have already noticed these news, but why is there such fuss about it?
Alpaca Bowl Company is an American manufacturer that is well recognized mostly because their bowls are very popular among pros in the USA.

They prefer using a packing method called Brazilian style (it’s not an official term, but the origin of this style and especially popularity is particularly significant in Brazil and Portugal). To put it simply, it is a packing style that uses foil and provost.
And these bowls in particular are considered to be some of the best for this packing style (especially Mini Rook, Rook or Apache), but of course they will also work well without having to use provost.

The price for any bowl of any line ranges from € 32.90 to € 34.90 (elwano.de). For collectors it should be noted that these bowls are really beautiful. The bowls are made by hand and there are many color variations. One bowl takes 3-6 weeks to make using American clay and a food safe glaze.
Some bowls are compatible and others incompatible or partially compatible with HMS. Make sure to verify compatibility before purchase.

You can look forward to a livestream during July, where we will discuss this topic and pack some of the Alpacas as well. 😇