Tangiers – Nový YouTube kanál

CZ (English version follows):
Máme pro vás pár novinek ohledně Tangiers. Tangiers je snad nejznámější a nejoblíbenější značkou „černého“ tabáku. Jejich kontakt s komunitou však nikdy nebyl jejich předností, avšak teď konečné to vypadá, že se blýská na lepší časy. Tangiers má totiž 3 měsíce starý Youtube kanál, na který postuje různé videa, většinou formou diskuzí mezi členy Tangiers týmu. Koncept je rozhodně zajímavý a třeba se dozvíte i něco nového. 🤓
Náš kamarád Stefan zrovna včera uveřejnil rozhovor s Ericem z Tangiers, ve kterém se baví o historii, řeší nové příchutě i výrobní proces.
Odkaz na Tangiers Youtube je na konci článku dole.

EN:
We have some Tangiers news for you guys! Tangiers is perhaps the most famous and popular brand of „black“ tobacco. However, their contact with the community has never been their strength, only now it seems like the winds of change are blowing. Tangiers has a 3-month-old Youtube channel, where Tangiers team post various videos, mostly in the form of discussion between members of the Tangiers team. The concept is definitely interesting and maybe you will also learn something new.
That’s not all though! Our friend Stefan just published an interview yesterday with Eric of Tangiers, where he talks about history, new flavors and production process.

https://www.youtube.com/channel/UC_fzpN_YR78YvFPY05yqVEQ