Triton FullMetal Aurora

CZ (english version follows):
Dnes si dáme něco na odlehčení. Kdo má rád šílené styly jako v Japonsku, tomu se tohle bude líbit. Vodní dýmka „FullMetal Aurora“ od Brazilského Tritonu by nám osobně nejvíce seděla asi k partičce ze seriálu Power Rangers. Šílené barvy, jakoby obrněné a samozřejmě nesmí chybět osvětlení. Dýmka samotná je vyrobena z eloxovaného hliníku, na kterém je silikonové „brnění“. To má plnit jenem vizuální funkci, ale má relativně náchylné hliníkové tělo chránit před ťukanci. Výška je 27cm s váhou těsně nad 1kg. Do těla se vkládá nabíjecí LED modul, který svítí 7mi barvami. Cena se pohybuje okolo 2.800 CZK – stálo by vám to za to, mít tuto šílenost ve sbírce?

EN:
Today we have something really special for you guys. Those who like crazy designs will certainly like this one. Hookah model „FullMetal Aurora“ from Brazilian Triton in our book would be a perfect addition to the heroes from Power Rangers. Crazy colours, kind of equipped with armour… and of course –
lighting. The Hookah itself is made of anodized aluminium with silicone „armour“. This has not only a visual function but also protects a relatively susceptible aluminium body against scratches. Height is 27 cm with a total weight just over 1kg. The rechargeable LED module is inserted into the body and lights up in one of the 7 colours. The price is around 120 USD – is it worth that to actually have this crazy hookah in your collection?