Petrohrad – dýmkařský průvodce

Tento týden (28.02. – 01.03.) začíná v ruském Petrohradě jedna z největších dýmkařských akcí na světě – Hookah Club Show 2020. Na ploše více než 26.000 m2 se vám představí na 300 vystavovatelů. Můžete se těšit na zajímavé novinky, HookahBattle i spoustu osobností ze světa dýmkaření – takže tam rozhodně bude na co koukat a co dělat. My jsme se ale rozhodli se zaměřit na dýmkařské aktivity mimo HCS. Kam má tedy dýmkař zabrouzdat po skončení HCS?

Hookah Club Show

Petrohrad – město dýmkařských lounges.

Nestačila vám nálož dýmu na HCS? Ale co… jsme přece v Rusku, ráji dýmkařské komunity! Kdo by nechtěl obejít alespoň ty nejzajímavější dýmkařské lounge, které jsou inspirací pro obdobné koncepce po celém světě? Ukážeme si pár zajímavých tipů.

Hookah Box – Dýmkařské velitelství / Aviator

Jako první tu máme lounge z rodiny ART Hookah (ano, tahle skupina se již tolik nemotá kolem své vlastní dýmky – své aktivity rozšířili do mnoha jiných sfér). Opravdu jedinečný koncept dýmkařské lounge ve stylu velitelství amerických vojenských sil. Již u vstupu, který je po schodech do suterénu v nenápadné uličce, na vás čekají robustní dveře vyžadující kód (0490#). Bez něho se dovnitř nedostanete a nepomůže vám ani bušení na dveře. Po vstupu na vás čeká úžasná atmosféra plná detailů z vojenského prostředí. Všude tak nejdete vojenské lampy, helmy, tematické malby a nápisy na stěnách a končí to třeba i u podávání čaje, který dostanete v termosce stylu tankové střely. V nabídce je mnoho různých dýmek a nepřeberné množství tabáků (snad vše od Tangiers, Darkside, ale i pár dalších). Samozřejmostí jsou zkušení dýmkaři, kteří vám rádi připraví dýmku dle požadavků. Nejraději zde nabíjí do oblaka (jako asi ve všech lounges skupiny ART Hookah). Menu je pouze v Ruštině a občas je problém najít někoho s alespoň lámanou angličtinou. Kromě dýmek na vás čekají již zmíněné čaje, drinky, alkohol, nebo třeba také široký výběr jídel. Lounge se otevřela v roce 2017 a ve stejném roce také otevřeli druhou pobočku „Aviator“, která je obdobné koncepce, jen zasazena do letecké základny / prostoru samotného letadla.

Koncept: Lounge, Drinky, Čaje, Jídlo

Adresa:
Základna: Dmitrovskiy Pereulok, 8, St Petersburg, Rusko, 191025
Aviator: Bol’shaya Pushkarskaya Ulitsa, 30, St Petersburg, Rusko, 197198

Otvírací doba:
Ne – Čt 13:00 – 01:00
Pá – So 13:00 – 03:00

Web: https://hookahbox.ru/
Instagram: https://www.instagram.com/hookah.box/
https://www.instagram.com/hookah.box_aviator/
FB: https://www.facebook.com/hookahboxspb/
VК: https://vk.com/hookahboxspb/

Tangiers Lounge – Amerika v ruském podání

Jako druhou lounge zde máme další projekt skupiny ART Hookah (kluci jsou opravdu aktivní). Tangiers Lounge je projekt ve spolupráci s populárním americkým výrobcem tabáku (není divu, když ART Hookah je oficiálním distributorem právě tohoto tabáku v Rusku). První Tangiers Lounge vznikla v roce 2017 a bylo to opravdu něco jedinečného. Temně luxusní punkově aristokratické prostředí, ve kterém vás obsluhuje obsluha v buřinkách. Zdi, na kterých jsou mosazné lustry, oprýskaná omítka s přiznanými cihlami, kožené chesterfield sedačky… tohle je opravdu něco. Koncept je na čas, takže si předplatíte level ve kterém dostanete určitý počet dýmek a pak platíte za každou započatou hodinu. Dýmky vám pravidelně mění po celou dobu sezení (na požádání). Drinky a veškeré ostatní věci platíte klasicky. Aktuálně v Petrohradě najdete 4 Tangiers Lounge. Ať si vyberete kteroukoliv, váš zážitek bude jistě skvělý. V některých pobočkách najdete i jídlo, ale raději doporučujeme se najíst předem. Angličtina většinou nebývá takový problém, ale je to o štěstí.

Koncept: Lounge, Drinky, Čaje

Adresa:
TL Gastello: Ulitsa Gastello, 22б, St Petersburg, Rusko, 196135
TL Prosvet: Ulitsa Khoshimina, 16, St Petersburg, Rusko, 194355
TL Pearl: Ulitsa Katernikov, 8, St Petersburg, Rusko, 198206
TL Vostok: Dal’nevostochnyy Prospekt, 12, St Petersburg, Rusko 193091

Otvírací doba:
Ne – Čt 13:00 – 01:00
Pá – So 13:00 – 03:00

WEB: http://tangierslounge.ru/
FB: https://www.facebook.com/Tangiers-Lounge-560613517630362/
Instagram: https://www.instagram.com/tangierslounge/

Nuahule Smoke – Když si blogger udělá radost

Sasha Nuahule je v Rusku známý blogger, influencer, výrobce i vlastník lounges. Jeho lounge mají úžasnou atmosféru a je vidět, že si s nimi opravdu pohrává. V Petrohradu si můžete vybrat z Nuahule Smoke a Electro. První je stylizována na sport / hry a má opravdu úžasnou atmosféru. Z té druhé sálá energie, ale styl základ je obdobný. Čeká na vás široký výběr dýmek, tabáků, drinků, nebo výborných zákusků. V těchto lounges také ochutnáte jejich vlastní unikátní tabák, nebo dýmky.

Koncept: Lounge, Drinky, Čaje, Zákusky

Adresa:
Nuahule Smoke: Bol’shaya Raznochinnaya Ulitsa, 17, St Petersburg, Rusko, 197110
Nuahule Electro: Moskovskiy Prospekt, 139к2, St Petersburg, Rusko, 196105

Otvírací doba: Non-Stop

WEB: https://www.restoclub.ru/spb/place/nuahule-smoke
FB: https://www.facebook.com/nuahulesmoke
Instagram: https://instagram.com/nuahule_smoke_spb?igshid=1lncwfa5eu0ob

Diskette Lounge – Každý dýmkař si rád hraje

Jedinečný koncept, pocta vývoji herního průmyslu, až malé muzeum herní historie… to je unikátní dýmkařský salónek Diskette od Stanislava Medkova – hlavní postavy legendární dýmkařské Hookah Battle. Těšit se můžete na průlet herní historií vytvořený ve stylu synthwave / steamwave / sovietpunk. Najdete zde spoustu uměleckých instalací, které jsou vytvořeny ze starého funkčního / nefunkčního HW (co třeba barový pult ze starých CRT monitorů, které zobrazují jednotlivé hry). Samozřejmě si některé z her můžete zahrát a vrátit se tak časem o dekádu zpět.

Koncept: Lounge, Drinky, Čaje, Zákusky

Adresa:
Apraksin Pereulok, dom 2, St Petersburg, Rusko, 191023

Otvírací doba:
Ne – Čt 14:00 – 00:00
Pá – So 14:00 – 02:00

FB: https://www.facebook.com/pages/category/Lounge/diskettelounge/posts/

Instagram: https://instagram.com/diskettelounge?igshid=uq5k3jejz6wc

Omar Khayyam – Něco pro dýmkařské staromilce… klasická čajovna!

Omar Khayyam @ Kalyan Club je něco, u čeho zaplesá srdce každého správného dýmkařského dynosaura. Těšit se můžete na výběr moderních, ale právě i klasických arabských vodních dýmek. Čeká vás nabídka tradičních čajů i arabských pokrmů. Zajímavostí je, že za touto čajovnou stojí Asja Zakatova, která je také pořadatelkou samotné Hookah Club Show.

Koncept: Orientální čajovna, Čaje, Jídlo

Adresa: Kolokolnaya St., 9, St. Petersburg 191025 Russia

Po-Čt: 15: 00-02: 00
Pá: 15: 00-04: 00
So: 12: 00-04: 00
Ne: 12: 00-02: 00

WEB: https://www.kalyan.spb.ru/
Instagram: https://instagram.com/kalyan_club?igshid=t7xunac77mtr

HCS skončila a vy máte ještě místo v kufru?

Tohle je jen malý výběr ze stovek lounges, které v Petrohradě najdete. Co ale když si chcete koupit něco mimo HCS?

PiterSmoke

Tento obchod má po Petrohradě hned několik poboček a vybere si v něm snad opravdu každý. Ve spolupráci s bolgerem Brandonem Olausenem se značka rozšířila také do USA.

WEB: https://pitersmoke.ru/

Obecné tipy pro pobyt v Petrohradě

Zdroj: rbth.com

Dýmkařské info máme za sebou. Podívejme se na pár dalších tipů pro pobyt v Petrohradě.

Před cestou si vypněte Roaming na telefonu a nezkoušejte se připojit po přistání (je to mimo EU a některé tarify si berou opravdu hodně). Přímo na letišti si koupíte SIMku (je tam několik obchodů s telefonu). Cena se pohybuje kolem 250kč/30gb dat. Budou po vás chtít pas (je to normální).
https://hello.megafon.ru

Pro cestování po Petrohradu doporučuji Yandex. Je to následovník Uberu (Yandex odkoupil aktivity Uberu v Rusku) a funguje stejně. Registrujte se předem:
iOS:
https://apps.apple.com/cz/app/yandex-taxi-book-a-car/id472650686?l=cs
Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.taxi&hl=cs

Tady je odkaz na aplikaci CityMaps2GO pro iOS / Android. Můžete si tam zdarma stáhnout offline mapy pro celý Petrohrad vč. průvodce pro jednotlivé zajímavosti a psaní do mapy (hotel, zastávky, nebo naplánování cesty):
https://hub.ulmon.com/web/user/earnmaps/4451B4?utm_content=hopmel&utm_source=CityMaps2GoLite-15.3&utm_medium=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard

Miniprůvodce Petrohradem:
https://www.hedvabnastezka.cz/zeme/evropa/rusko/13596-petrohrad-minipruvodce-mestem/