DaVinci Code Solution

CZ (english version follows):

Německý výrobce korunek DaVinci je jedním z těch, kteří využili příchod zákazu pro prodej tabáku s přípravkem mentolu v Německu. Rok pracovali na speciálním aditivu, které je nyní nově dostupné.

Jak to funguje? Produkt DaVinci – Code Solition se prodává ve 2 verzích – ICE a MINT. Strukturou hodně podobné soli se tento přídavek nasype na již připravenou korunku s tabákem.

Funguje to vlastně jako s tou solí – finální produkt si “okořeníte”. Pro ještě větší chladicí efekt jej můžete přidat i do vázy.

Výrobce tvrdí, že produkt vydrží po celou dobu kouření.
Cena je 14.90 EUR za 50g (cca 400kč).

EN: ⁠

The German bowl manufacturer DaVinci is one of those who took advantage of the arrival of a ban on the sale of tobacco with a menthol preparation in Germany. For a year they worked on a special additive, which is now available.

How does it work? The DaVinci – Code Solition product is available in 2 versions – ICE and MINT. With a structure very similar to salt, this addition is poured onto the already prepared tobacco crown.

It actually works like with the salt – you „spice up“ the final product. You can also add it to the vase for an even greater cooling effect.

The manufacturer claims that the product will last for the entire smoking session.
The price is 14.90 EUR for 50g.