Test vodní dýmky DDI Krucifix

Dnes jsme na test dostali opravdu tak trochu jinou dýmku. Pomodlete se, přichází povinná výbava každého exorcisty.

Dýmka má opravdu všestranné využití…

Ruský výrobce DDI trh prioritně zahrnuje trh nepřeberným množstvím dýmek různých designu a osvědčeného receptu – Nerez, Polyacetal, příjemná funkčnost a nízká cena.

Review Sessions

Model Krucifix ale z řady levných dýmek generického designu tak trochu (dobrá… trochu více) vybočuje. Už na první pohled vás zaujme neotřelý vzhled kříže, který jakoby vypadl z exorcistických filmů.

To ale není vše. Výrobce využil konstrukce a do vodorovné části kříže integroval zpětný ventil, který tak vizuálně podtrhuje šílený vzhled dýmky.

Začněme ale od začátku. Po koupi dostanete do ruky generickou levnou papírovou krabici, která nic nevypovídá o unikátnosti obsahu. Na jednu stranu to může zamrzet, na stranu druhou neplatíte za zbytečné obaly, které většina lidí zahodí.

Ani u rozbalování nelze očekávat kýžený „WOW“ efekt. Jednotlivé komponenty rozložené dýmky jsou zvlášť balené v bublinkové fólii a jednoduše pohozené v krabici.

Po rozbalení jednotlivých komponentů je to již zajímavější. Samotné tělo kříže je slepené ze 3 částí z epoxy, které si hraje s přechodem od černé do temně červené barvy. To designu sedí. Na obou koncích jsou pak podložky z nerezu, kdy vrchní slouží také jako matice pro zajištění těla na tyčce dýmky a spodní pak pro zajištění správné pozice v tělu. Celý díl pak váží skoro 2kg.

Další zajímavý komponent je tácek. Ten je vyveden v černé vypalované barvě a má na sobě laserové gravírování znázorňující X. U našeho kusu bylo gravírování v některých částech nepřesné, což trochu zamrzí. Otázkou bude pak výdrž barvy samotné. Ze zkušeností víme, že u některých výrobců může degradovat, nebo se loupat.

Srdce uzavřené konstrukce je z polyacetalu, který je nyní v rusku velmi oblíbeným materiálem. Je relativně levný, lehký, dobře se opracovává a je velmi odolný. Zpětný ventil má v srdci 3 vstupy s kuličkami cca 5mm. Ty jsou do kříže a proti výstupu pro šlauch. Ten má cca 10mm a nerezový konektor využívá o-kroužků pro zajištění proti vypadnutí. U nové dýmky bylo vkládání a vyndávání konektoru trochu náročnější, ale ze zkušenosti víme, že se postupně vychodí.

Downstem je také z nerezu a celkově je příjemně dlouhý (což jde proti nám nepříliš oblíbenému zkracování). Na konci má vnitřní zúžení, které umožnuje nasazení přiloženého difuzoru z polyacetalu na o-kroužen, aniž by dále zúžil průměr a tím ztížil tah. Na stranu druhou to zeslabí robustnost konce downstemu a ten může při nechtěném pádu, nebo ťukanci přijít k nějaké té deformaci.

Výrobce přikládá i šlauch, který je sice soft-touch typu a je i poměrně hrubý, ale působí nevalné kvality. Dále zde najdeme černé těsnění vázy a korunky.

Korunka: Amfora Shisha Prototype

Funkčnost dýmky je celkově překvapivě dobrá. S ohledem na styl zpětného ventilu a zaměření dýmky na „wow“ efekt jsme měli celkově obavy.

Tah je lehký jak s difuzorem, tak bez. Ten má pak vcelku zásadní vliv na zvukový projev, který je bez difuzoru celkem výrazně bublavý.

Zpětný ventil jde velmi lehce, za což můžeme vděčit rozumné konstrukci v srdci dýmky. Vyústění ve vodorovné části dýmky je do 10 výstupů (5 na každé straně) a tvoří krásný rovnoměrný efekt sloupu kouře.

I přes zaměření na vizuální efekt je ventil funkční a úspěšně dokáže vyfouknout všechen dým z vázy. Ráznějším profukem bez problému ochladíte korunku bez tendence vytopit dýmku – to nás potěšilo.

Výrobce dýmku vyrábí v malých kusových várkách a tak je relativně obtížně sehnatelná. Může za to prý náročnost výroby.

V česku se nyní objevila malá várka, kterou pro trh zajistil distributor IZZY Partners, který nám také dýmku zapůjčil. Doporučená koncová cena je pak 3.799,- CZK

Cena je relativně vysoká, ale s ohledem na jedinečnost a funkčnost provedení obhajitelná.

Plusy:
– Jedinečný design
– Stylový a funkční zpětný ventil
– Robustní konstrukce
– Rozumná cena

Mínusy:
– Strohé generické balení
– Méně kvalitní hadice
– Detaily opracování vnitřních částí
– Tácek může časem degradovat