Test vodní dýmky Grace Hookah – NEVO

Poslední dobou se nestává často, aby nás zaujala dýmka německé produkce. O to natěšenější jsme byli na test designové dýmky Grace Hookah Nevo.

Dýmku nám do testu poskytl český distributor HookahZone.cz

NEVO je prvotinou tohoto německého výrobce a v mnohém nezapře svůj původ. Pojďme na to ale pěkně postupně.

Videotest
Originální balení

Balení je jednoduché a moderní. Úhledná papírová krabice má přelep s grafikou výrobce a ukrývá dýmku i vázu, která je z křišťálového skla.

Uchycení vázy v krabici

Pod vázou je další menší krabice. Po jejím otevření vás uvítá leták s prvotním infem na pevném papíru a s podpisy autorů. Zaujalo nás varování na neuznání záruky na případné odlepení vázy. Toto rozhodně není standardem a výrobce tak nepřímo přiznává, že si spojem vázy a závitu není jistý.

Úvodní leták

Pod letákem je jednoduchý nerezový tácek. Ten má broušený povrch a gravírované logo výrobce. Hrany jsou mírně opracované, ale stále relativně ostré. Celkově nicméně tácek sedí designu dýmky.

Tácek je vcelku jednoduchý

Pod další ochrannou vrstvou nalézáme efektně rozložené komponenty samotné dýmky. Ty jsou vyhotoveny z nerezu V2A.

Balení působí efektně

Srdce je řešeno z jednoho kusu a je uzavřené. Zpětný ventil je vyveden pomocí relativně malé dírky naproti vyústí pro konektor, které je citelně větší a má cca 10mm. V balení najdeme i náhradní kuličku pro zpětný ventil. Závit v srdci je krátký.

Kompletní balení

Co nám však v balení chybí je náustek, šlauch a také těsnění na korunku. My jsme sice náustek k zapůjčení dostali také, ale standardně nyní v základním balení chybí a nedá se ani zakoupit. Musíte se tak prozatím poohlédnout jinde.

Samotná dýmka je po složení vysoká něco přes 50cm. Na fotkách působí citelně větší. Může za to i relativně jednoduchý štíhlý desing, který dýmku opticky zmenšuje.

Na vázu je nalepen závit, který výrobce lepí z bočních stran. To má za následek odhalení řezu samotné vázy v hrdle a při nepozorné montáži dýmky tak hrozí poškození samotné vázy downstemem. Vybrání přes tuto hranu by jistě pomohlo. Výrobce si také nestojí za spojením vázy se závitem a v úvodní dokumentaci uvádí nutnost nošení dýmky za vázu a neuznávání reklamací na případné rozlepení. Samotný závit jde lehce a nezasekává se.

Odhalené hrdlo vázy.

Nepotěšila nás délka downstemu. Ten je opravdu krátký a sám výrobce doporučuje plnění vázy do vrchní 1/3. Poslední dobou se toto bohužel stává trendem. Nesmyslné množství ztěžuje použití dýmky bez difuzoru (ten je demontovatelný a zkracuje stem o další cca 2cm) a také zatěžuje lepený spoj vázy. Relativně těžká dýmka pak dále nabírá na hmotnosti při používání. Uvítali bychom min. o cca 3 cm delší stem (ale spíše i více).

Doporučená hladina vody je opravdu vysoko

Tah je díky difuzoru lehký, ale stále s jasným bublavým zvukem. Ten se v robustnosti dýmky ztrácí a nepůsobí výrazně rušivě ani v tišším prostředí.

Zpětný ventil umožňuje profouknutí na jeden výdech, nicméně dlouhý a je zde cítit mírná restrikce. Pokud by výrobce zvolil větší průměr výduchu v srci, jistě by to ničemu neškodilo a profukování by bylo jistější.

Decentní zpětný ventil

Přežitkem ze země původu je pak 18/8 zábrusové spojení s táckem pro případné umístění zachytávače melasy. Ten je již velmi málo používaný i v samotném Německu. Raději bychom viděli přímé spojení závitem na tělo, které by usnadnilo přenášení dýmky (tělo je leštěné a kluzké, chycení pod táckem se přímo nabízí).

Zachytávač melasy

Konektor pro šlauch využívá shodný systém zábrusu 18/8, který je umístěný pod relativně ostrým úhlem. Spojení se nám tak nezdá tolik jisté, ale drželo bez tendence vypadávat při předávání šlauchu.

Spojení zábrusem

Desing samotné dýmky působí opravu velmi moderně a neotřele. To je příjemné zpestření oproti standardní monotónní produkci. Bohužel si výrobce u své prvotiny převzal několik neduhů typické německé produkce.

Cena v ČR je u distributora Hookahzone.cz stanovena na 8.990,- což ji řadí do prémiové sféry dýmek s citelnou konkurencí. Zde dýmka vyniká designem, ale ztrácí svými neduhy. V balení dostanete křišťálovou vázu, ale pár dalších věcí vám bude scházet.

Mínusy:
– Krátký downstem
– Tácek s připojením 18/8
– Výrobce neuznává záruku na rozlepení vázy
– Odhalené hrdlo vázy


Plusy
– Jedinečný desing
– Skvělé dílenské zpracování
– Krásně zpracované balení
– Křišťálová váza v balení