Test vodní dýmky DDI Fly

Na stůl se nám dostal vodní dýmka Fly ruského výrobce DDI. Již na první pohled je jasné, že se výrobce snaží o co nejlepší poměr ceny a výkonu. Jak moc se to výrobci povedlo si řekneme v dnešní recenzi. 

Dýmku nám zapůjčil český distributor IZZY Partners.

https://youtu.be/iT-uTI5U2aQ

Před námi leží strohá papírová krabice bez potisku. Po jejím otevření vás uvítá rozložená dýmka, kterou v krabici přehledně rozděluje kartonová výplň. Dýmka samotná je jednoduché tyčové konstrukce. Hlavní prvky jsou z nerezu a srdce je pak z černého polyacetalu.

Balení dýmky

Součástí balení je také jednoduchý nerezový náustek, pouze s názvem výrobce. Šlauch si musíte zakoupit zvlášť.

Náustek s logem

Osvěžením strohého tyčovitého designu je jednoduché obarvení nerezového těla do výrazných barev. Těch je k dispozici celkem 6 (modrá, zelená, tyrkysová, černá a fialová). Jedná se o syté barvy, takže i přes obarvení pouze jednoho malého dílů poutají pozornost a zpestřují jinak jednoduchou konstrukci.  

Tělo má kromě barvy také zobrazený název dýmky

Pro upevnění tácku se na tyč těla napřed namontuje podložka, pak tácek a ten se zajistí našroubováním trnu. Samotný tácek je nerezový s vrstvou černé žáruvzdorné barvy a doplňuje jej laserově gravírované logo výrobce. Obsahuje také prolisy pro zachování proudění vzduchu pod odloženým uhlím.

Tácek s gravírováním

Srdce z polyacetalu má integrovaný ventil s 2 kuličkami, které zajišťuje nerezová vložka. Ta rozvádí kouř pomocí drážky kolem celého srdce a při profouknutí tak tvoří vizuálně pěkný sloup kouře. Kroužek také rozbíjí jinak jednolitý černý design srdce a tvoří tak zajímavý estetický prvek.

Někoho může zamrzet citelné „cinknutí“ kuliček zpětného ventilu o nerezový kroužek. V tišším prostředí (třeba u filmu) může rušit.

Rozebrané srdce dýmky

Konektor pro šlauch je z nerezu a v srdci ho drží 2 o-kroužky. Připojení je dostatečně pevné a nehrozí vypadávání.

Detail srdce s konektorem a kroužkem pro zajištění kuliček ventilu

Sestavená dýmka je vysoká 55 cm a díky barevnému tělu, černému tácku a kroužku na srdci působí i jednoduchý design svěže a příjemně.

Tah je příjemný s citelným, ale tlumeným bubláním. To se dá zvýšit přidáním vody nad doporučenou hladinu (ta je naznačena drážkou), ale přesnější regulace či větší ztišení dýmky (například k filmu) není možné, protože je difuzor napevno součástí downstemu.

Zpětný ventil vytváří zmíněný sloup kouře a tak dále tak oživuje jinak jednoduše vyhlížející dýmku. Je z řad těch funkčnějších a dokáže dobře zbavit vázu kouře na jedno profouknutí. Nemá nijak výraznou restrikci a není tak náchylný na vytopení. 

Detail zpětného ventilu

Celkově jsme se s dýmkou za dobu testování sžili a přes svůj jednoduchý design nás nijak neodradila. Právě naopak. Díky příjemnému tahu, lehké váhy, odolnému materiálu i snadnému rozebrání / čištění jsme ji začali používat častěji než naše designové dýmky. O dýmku se totiž nemusíte bát, dávat si pozor na citlivé části, nebo ji složitě čistit. Na druhou stranu zmíněné jednoduché designové prvky baví (barevné tělo, kroužen na srdci, černý tácek, pěkný zpětný ventil) a dýmka tak i přes svou jednoduchost na stole nikoho neurazí, ba naopak i tím málem dokáže poutat pozornost.

Je to pro nás vlastně překvapení. Strohá krabice působí v dnešní nabídce jako totální low-cost, ale po testu výrobci nelze upřít, že se snaží vaše peníze maximálně využít tam kde to dává smysl a neutrácet je zbytečně tam kde to není nutné. 

Dýmku tak můžeme doporučit začínajícím dýmkařům, jako druhou pracovní / cestovní dýmku, nebo pro vybavení dýmkařských podniků jako základní dýmka, nebo dýmka na rozvoz / půjčování / festivaly. Určitě nikoho ani vizuálně neurazí a svou práci bude odvádět dlouho.

Otázkou, na kterou jsme v průběhu testu nedokázali odpovědět je dlouhodobá výdrž barevné vrstvy na těle a barvy na tácku.

Dýmky můžete zakoupit od 1.341 CZK bez DPH u distributora IZZY Partners

Plusy:

  • Skvělý poměr cena / výkon
  • Jednoduché designové prvky osvěží jinak strohý design
  • Dlouhodobě odolné materiály
  • Snadná údržba

Mínus:

  • Nemožnost nastavení difuzoru
  • Otázka odolnosti barvy na těle a tácku

https://izzypartners.cz/cs/vodni-dymky/ddi-hookah/fly/