Test vodní dýmky Avanti Leps

Na stůl nám přistála jednoduchá krabice s logem českého distributora HookahZone. Co tedy prozkoumáme dnes?

Avanti Leps v celé své kráse
Videotest

Po prvním ohledání krabice nacházíme informaci o jejím obsahu. Čeká nás středně velká dýmka známého ruského výrobce dostupných vodních dýmek. Máme tu Avanti Hookah – LEPS

Krabice s dýmkou

Po rozbalení nás v první vrstvě čeká jednoduchý nerezový náustek s logem výrobce a poodhalené srdce.

První vrstva v krabici

To je pak umístěno v další vrstvě společně se zbytkem úhledně rozložených dílů dýmky. Již v tomto kroku nás zaujal neobvyklý díl (na fotce vlevo nahoře).

Balení jednotlivých komponent.

Poslední vrstva skrývá tácek. Ten je z hrubšího nerezu, prolisovaný a má vroubkování pro udržování žhavého odloženého uhlí. V balení však chybí náustek.

Tácek má typické vroubkování

Srdce dýmky je z polyacetalu a má okrasný vnější prstenec z nerezu s názvem modelu. Vnitřní závit je pak v lisovaném nerezu. Zpětný ventil tvoří 3 kuličky rovnoměrně rozmístěné s rozvodnou drážkou pro kouř (tak, aby při profouknutí prostupoval kolem celé dýmky. Přes ventil je pak našroubovaná nerezová vložka, která vyfukovaný kouř usměrňuje podél dýmky dolů. Srdce tak celkově působí hodnotně a na první dojem vypadá vyrobeno z nerezu.

detail zpětného ventilu

Konektor drží magnetem, který je zajištěn vložkou. Ta mírně vystupuje a má drážkování pro snazší demontáž.

Detail konektoru s magnetem

Tělo dýmky tvoří tyč, přes kterou se montuje ozdobný rukáv z polyacetalu / nerezu. Zvláštností je, že rukáv nezakrývá celou tyč a působí tak nesouměrně. Chvilku jsem dokonce zkoumal, jestli dýmce něco nechybí. Na druhou stranu to působí originálně a mnoha lidem se jistě tento neotřelý design bude zamlouvat.

Dýmka s rukávem

Zajímavostí je přiložená krytka na srdce. Ta je z polyacetalu a má v sobě nerezový závit. Ten umožňuje montáž do spodní části srdce a pohledově tvoří s dýmkou celek, což má zlepšit možnost vystavení dýmky, třeba na poličku.

Dýmka s namontovanou krytkou

Upřímně tento krok trochu nechápu a výrobce spíše mohl ušetřit nějakou tu korunu zákazníkům. Vždyť pro montáž této krytky musíte demontovat downstem, těsnění a dýmku si vystavujeme bez vázy, kterou k ní z 90% určitě máte (pokud nemáte více dýmek a jednu vázu). K čištění se z důvodu demontáže nehodí a navíc dýmku vždy na srdce položíte… je přeci rovné.

Pojďme ale k samotné dýmce. Ta má po montáži rozumnou váhu a díky zvoleným materiálům působí velmi robustně. Celková výška je 44 cm. Díky přiloženému difuzoru si můžete nastavit požadovaný tah, který může být velmi tlumený a jemný, až silně bublavý.

Zpětný ventil dělá velmi zajímavý efekt, kdy dým obklopuje celou dýmku a nemá nijak výraznou restrikci.

Celkově není moc co dýmce vytknout co se funkční stránky týče. Zvláště s přihlédnutím k oficiální české ceně, která je stanovena na 3.299 Kč vč. DPH.

Dýmku si můžete zakoupit na eShopu HookahZone.cz , který nám ji také zapůjčil do testu.

Plusy:
+Nízká cena
+Náustek v balení
+Dobrý tah s možností použití difuzoru
+Neotřelý vzhled
+Odolné materiály
+Krásný efekt zpětného ventilu

Mínusy:
– Zbytečný díl pro montáž na srdce
– Rukáv může působit jako neoriginální, protože nepřekrývá celé tělo