Test vodní dýmky Honey Sigh – Mini Exclusive

Dorazil nám balíček od hookah-vodnidymky.cz s ukázkou ruských dýmek Honey Sigh, které se tak dostávají na český trh. Jako první si na paškál vezmeme malý model Mini s přídomkem Exclusive. Ve spojení s relativně nízkou cenovkou tak s mírnou skepsí sahám po strohé krabici. Co nás čeká?

Krabice rozhodně exkluzivní není

Dýmku dostanete v levném kartonovém balení, které se snaží rozbít strohost alespoň potiskem se základními informacemi a reklamním textem. Z balení se rozhodně nezdá, že by se vám do ruky dostalo něco exkluzivního. Celkové balení je na avizovanou výšku 38cm relativně velké.

Videorecenze

Po otevření na vás totiž čeká prakticky složená dýmka vč. vázy, šlauchu i náustku. Ten je ale pouze strohou trubkou. Potěšilo by alespoň základní ozdobné gravírování, nebo frézování. Na druhou stranu výrobce přikládá alespoň nějaký základ a vy tak nemusíte ihned hledat i náustek. Šlauch je klasický soft-touch obstojné kvality (což u ruských dýmek není vždy standardem).

Kompletní balení (vyjma náhradních kuliček a o-kroužků)

Zlatá váza je v řadě Exclusive standardem. Bohužel není moc průhledná a zlatá zrovna není můj šálek kávy, ale dýmce v tomto případně sedne. Potěšila by mě možnost výběru za průhlednou, nebo kouřovou (které výrobce má k ostatním modelům).

Zlatá váza je u této řady standardem. Výrobce pak zvlášť nabízí i jiné barvy.

Samotná dýmka je – doslova – malým překvapením. Základní materiál zde tvoří nerez, kterou si výrobce nechává vozit z Evropy (pro zajištění kvality). Vše je velmi precizně opracováno i v menších detailech. Pryč jsou tak ostré hrany, nebo strohé tvary. Zajímavým detailem je signování výrobce kolem ventilu a pod trnem. Ten je vyšší a má i vroubkování pro lepší držení těsnění korunky.

Skvělé zpracování a „bronzová / mosazná“ vložka

Největším tahákem tohoto modelu je jeho „bronzová“ vložka. Uvozovky v tomto případě udávám schválně. Výrobce totiž v úvodním infu uváděl bronz, ale někteří dodavatelé pak uváděli mosaz a konečná dokumentace už žádný materiál neuvádí. I kdyby se ale jednalo o imitaci, je velmi podařená. V našem případě se jedná o variantu Dragon & Tiger, která znázorňuje boj těchto 2 ušlechtilých… zvířat? K dostání jsou však další varianty. V ČR se aktuálně jmenovitě jedná ještě o Crane (jeřáb), Samurai, Koi (ryba), Flor de muerto (mrtvá květina – lebky, had a květy). Vložky, respektive jejich předlohy, jsou ručně tvořené a následně dolévané. Celá vložka je pak stařena a působí tak líbivým rustikálním dojmem poctivé starožitnosti. Tohle se výrobci opravdu povedlo. Všechny jsou výrobcem uváděny jako limitované edice, takže lze předpokládat, že je postupně nahradí jiným designem (vznikají stále nové).

Dýmka je jinak konstrukčně prakticky shodná s o něco levnějším modelem Mini Urban S. Nerezové srdce tak má připojení na šlauch přes o-kroužek na nerezový konektor. Ten na sobě má vroubkování pro snazší vyndávání.

Detail srdce a konektoru

Zpětný ventil je pak řešen pomocí 5 kuliček dokola srdce. Ty pak jistí signovaná vložka na těle, která kouř rovnoměrně rozvádí do sloupu. Kouř pak vyfukujete od srdce podél těla dýmky, kdy se odrazí od tácku dokola. Je to velmi líbivý efekt a díky konstrukci dokola srdce je profukování také jemné a funkční. Nemá zásadní restrikci a nehrozí tak náhodné vytopení dýmky. V balení dostanete náhradní kuličky i o-kroužky.

Detail stylového zpětného ventilu

Tácek je vyhotoven z nerezu s prolisem. To pomáhá udržet popel i uhlíky na tácku. Zvýšený trn pak pomáhá oddělit korunku od uhlí. Tácek má signování jménem i logem výrobce.

Tácek s logem výrobce

Downstem je dlouhý 13cm a má vyhotovenou drážku pro lepší odhad hladiny vody (což s neprůhlednou zlatou vázou ale moc nepomáhá). Bohužel nemá závit, takže pokud chcete difuzor, musíte se spolehnou na ty od třetích stran. U malé dýmky bych to ocenil, protože se mi jeví praktičtější k filmům, práci, nebo studiu, kde nechcete být tolik rušeni bublavým zvukem. Ten je totiž na dýmce opravdu výrazný a podobá se velké karmě. Pro mě osobně je to spíše plus, protože tento styl mám více rád, dokážu si ale představit, že to některé uživatele nepotěší.

Donwstem s drážkou, která u zlaté vázy teda moc nepomůže

Tah je ale na druhou stranu jemný a nikoho neurazí. V kombinaci s funkčním ventilem a kompaktní velikostí se tak jedná i o poměrně praktickou dýmku.

S přihlédnutím k oficiální ceně 3.900 CZK s DPH je to opravdu rozumná koupě a zmíněné neduhy se pak jeví jako malicherné. Za tuto cenu dostanete totiž vzhledově opravdu exkluzivní dýmku, která svou funkčností, zpracováním a vzhledem působí rozhodně mnohem dražším dojmem.

Plusy:
+ Nádherně zpracovaná rustikalní vložka
+ Stylový a funkční zpětný ventil
+ Poměr cena / výkon
+ Zpracování nerezových částí
+ Detaily se signováním výrobce

Mínusy:
– Musíte použít menší vázy
– Neprůhledná zlatá váza jako standard
– Nemožnost montáže originál difuzoru

Za zapůjčení dýmky děkujeme distributorovi hookah-vodnidymky.cz