TEST VODNÍ DÝMKY HONEY SIGH – STICK

Na stole máme další balíček od českého shopu hookah-vodnidymky.cz ve kterém na nás čeká levná ruská vodní dýmka Honey Sigh Stick. Ta na sobě má až nečekaně nízkou cenovku – 2.200 Kč za kompletní set vč. vázy. Může být takto levná dýmka dobrá?

Kompletní balení

Samotná krabice je strohá a má na sobě logo a základní informace o obsahu. Po jejím rozbalení na nás čekají úhledně uspořádané komponenty. V kompaktní krabici tak nalézáme vše vč. náustku a šlauchu.

Videorecenze

Základní komponenty jsou z nerezu a mají příjemně zpracované detaily. Nečekají vás žádné otřepy, ani ostré hrany, což v kategorii zase nebývá zvykem.

Srdce je pak vyhotoveno z polyacetalu a ve vrchní částí má zalisovaný nerezový závit. Zvláštností je, že nejde skrz celé srdce a slouží tak pouze pro tyčku těla. Spodní část má závit přímo v polyacetalu a tak je záhodno být u práce s downstemem opatrnější.

Detail spodního závitu v srdci
Vrchní část s nerezovou vložkou

Zpětný ventil je řešen pomocí 5 kuliček (v balení máte i dalších 5 náhradních). Ty jsou zajištěny vložkou na těle tyčky, která je také z polyacetalu a má signování výrobce. Rozvádí tak kouř krásně dokola celé dýmky podél těla k tácku.

Vložka se signováním výrobce

Tácek má prolis a je signován logem i jménem výrobce. Je z broušeného nerezu. Konstrukce pomáhá držet popel a uhlí na tácku. Celý tácek je pak uchycen trnem na matici, kdy obojí má další signování s názvem výrobce – příjemný detail. Trn je vyšší a má odsazení od tácku pro zachování mezery mezi uhlím a korunkou. Potěší také drážkování pro lepší držení těsnění.

Tácek s trnem

V balení najdete i základní náustek a šlauch. Náustek je jednoduchou trubkou, bez tvarování či signování. Šlauch je levný soft-touch, který je relativně nepoddajný. S ohledem na uvedenou cenovou kategorii ale i tak jejich přítomnost potěší.

Detail kroužku, který drží tácek

Přiložená váza má jednoduchý „hruška“ design a sklo hází mírně nazelenalý odlesk. Kvalita zpracování potěší. Působí robustně, takže lze očekávat, že něco i vydrží.

Váza je již v základním balení

Na downstemu výrobce naznačuje doporučenou hladinu vody. Nepotěší nepřítomnost difuzoru a nemožnost jeho dokoupení. Jste tak případně odkázání na řešení třetích stran.

Tah je velmi příjemný a jemný. Bublání je slyšitelné, mírně tlumené robustností vázy. Zpětný ventil pak kromě zmíněného líbivého efektu potěší i velmi dobrou funkčností. Zde rozhodně patří další plusové body výrobci.

Celkově se jedná o velmi příjemnou a jednoduchou vodní dýmku, která potěší mnoha detaily, ale hlavně cenou za kompletní balení. 2.200 Kč koncová cena je opravdu velmi rozumně nastavena a jedná se tak téměř o ideální volbu pro začínající uživatele, nebo pro dýmku „do terénu“.

Pokud tak hledáte dýmku s co nejzajímavějším poměrem cena / výkon, rozhodně by tento kousek měl být ve vašem hledáčku.

Děkujeme hookah-vodnydymky.cz za zapůjčení. Zde ji také můžete za uvedenou cenu zakoupit.

Plusy:
– Kvalitní materiály
– Zpracování
– Některé detaily
– Dobrý a stylový zpětný ventil
– Váza, šlauch a náustek v balení
– Cena, Cena, Cena

Mínusy:
– Nekvalitní šlauch
– Jednoduchý náustek bez signování
– Nemožnost montáže original difuzoru