Test vodní dýmky – Craft Gipsy Nano

Dnes nám na stole místo neforemné krabice přistála opravdu pěkná cestovní taška. Ta skrývá cestovní dýmku Gipsy Nano oblíbeného ruského výrobce Craft. Dýmku nám do testu zapůjčil nový český eShop Shisharium.cz, kde si dýmku také můžete zakoupit.

Dýmka v celé své kráse
Videotest

Taška působí opravdu kvalitním dojmem. Je vyvedena v odstínech šedé s černými detaily a logem výrobce. V přední kapse najdete přihrádky pro demontovaný stem, tělo dýmky s trnem i náustek. Kromě okrasného rukávu dýmky (který na sobě má i sériové číslo) a madla náustku z hliníku jsou tyto komponenty vyrobeny z nerezu. Dále zde máme kryt difuzoru z polyacetalu a sadu náhradních těsnění.

Taška je opravdu kvalitní

V tašce pak nalézáme malou čirou vázu v typickém Craft designu. Dále tu mám jednoduchý černý tácek, který nicméně nepůsobí nejkvalitnějším dojmem a výdrž povrchové úpravy zůstává otázkou. Součástí balení je také kvalitní a robustní soft-touch hadice v černé barvě.

Uložení jednotlivých komponent je promyšlené
Vnitřní část nabízí dostatek prostoru
Tácek kvalitou neoslní

Poslední komponentou je samotné srdce dýmky. To je vyhotoveno z polyacetalu a má na sobě laserově gravírované logo výrobce. Na srdci je pak zašroubovaná vložka pro konektor, který se pak drží pomocí dvojice o-kroužků. Naproti němu je zpětný ventil. Ten je řešen pomocí jedné plastové kuličky s vyústím do 6 otvorů nerezové krytky.

Detail vnitřku zpětného ventilu

Zajímavostí je montáž dýmky. Tělo drží s donwstemem napřímo (v srdci není závit). Musíte tak prvně odmontovat trn, zamontovat tělo skrz srdce na downstem, nasadit rukáv, tácek a pak teprve zpět namontovat trn. Je to trochu komplikovanější a při demontáži vám může občas něco upadnout, nebo zapomenete na trn a pak celou konstrukci povolujete.

Smontovaná dýmka

Náustek je složen ze 2 částí (aby bylo možné jej po demontáži vložit do tašky). První je madlo pro úchop vyhotovené z hliníku. Druhá část je samotný náustek z nerezu. Spojení je zajištění přes závit a utěsněno pomocí o-kroužku. Ten je zde zbytečný (spoj těsní i tak) a hned u první montáže se mi ho podařilo zničit (ano – jsem šikovný).

Složený náustek

Díry difuzoru jsou napevno součástí downstemu ve 2 řadách a regulace tak probíhá pomocí jejich zakrývání. Na to máte v balení malou polyacetalovou krytku, která na downstemu drží pomocí o-kroužku. Díky tohoto řešení si můžete díry překrývat dle libosti, ale hrozí možná ztráta této krytky. Vliv difuzoru je znatelný, ale dýmku úplně ztlumit nedokáže.

Difuzor a krytka pro redukci

Po sestavení před sebou máme 33cm vysokou dýmku. Manipulace s ní je tak příjemná. Tah je bez vetší restrikce a necítím zde tak žádný ústupek s ohledem na velikost. Tato dýmka vám své větší bratříčky bude zastávat se ctí.

Dýmka neurazí ani v domácím prostředí

Na menší problém jsem narazil u konektoru nové dýmky. Díky 2 o-kroužkům je spojení opravdu pevné a s ohledem na velikost dýmky není mezi srdcem a táckem dostatek místa pro pohodlnou manipulaci. Může se tak stát, že dýmky nechtě převrhnete. Proto na začátek doporučuji jedno těsnění sundat.

Samostatnou kapitolou je ale cestovní taška. Kromě celkově velmi dobrého dojmu z materiálů a polstrování má i velmi propracované detaily. Vnitřní hlavní část má například konfigurovatelné rozložení a vy si tak vše můžete přizpůsobit vašim požadavkům. Na boku pak najdeme další 2 kapsičky, stejně jako na víku. To nám zajišťuje dostatek místa pro další příslušenství jako tabáky, kleště, korunku, HMS… Na to spousta výrobců nemyslí, takže palec nahoru. Ze spodní části pak máme pod krytkou suchý zip, který zajistí, že se vám taška nebude hýbat ani v kufru auta – opravdu skvělý nápad! Kdybych měl tašce něco vytknout, bylo by to řešení přehozu přes rameno. Zasloužil by si alespoň polstrovaný držák.

Tašku si můžete dokonce nastavit

Celkově se jedná o velmi propracovanou cestovní dýmku, která ztrácí na pár detailech, ale ty nijak nesnižují kýženou funkčnost. Pokud hledáte dýmku do auta, na párty, pikniky a další možné přemísťování (prostě tam, kde nevadí stále relativně velká křehkost skla), rozhodně by ve vašem hledáčku měl být i tento model. V základním balení najdete vše potřebné vč. vázy a cestovního balení – a to dnes opravdu není standardem.

Dýmku u nás prodává Shisharium.cz u kterého ji nejdete ve 3 barvách. V rámci recenze si pro vás prodejce nachystal slevu 7% na tento model při zadání kódu hw7521 (platnost do 7.2.2021).

Plusy:
– Výborně zpracovaná a promyšlená cestovní taška
– Kompaktní, ale funkční design
– Vše potřebné v základním balení
– Dobrý zpětný ventil
– Regulovatelný difuzor

Mínusy:
– Relativně nepraktický konektor
– Levně působící tácek
– Stále křehká skleněná váza