Test vodní dýmky – DSH NICE

Na test se nám tady objevila úhledná krabice s logem ruského výrobce DSH, což zkratka Dream Smoke Hookah. Tento výrobce si získal pověst díky širokému spektru dýmek s dobrým poměrem cena / výkon. Model, který se v balení ukrývá, se nazývá NICE. Doufáme tedy, že jméno bude příhodné a dýmka bude opravdu nice.

Dýmka v celé své kráse

K dispozici máme hned 3 varianty tohoto modelu, STEEL, WHITE a BLACK. Jako první saháme po nejvyšší variantě STEEL, která (jak napovídá název) je vyrobena kompletně z nerezu. Balení je jednoduché, ale s pěknou a moderní grafikou. Díky poutku bude vhodné i na nouzové přenášení, ale nevyřeší vám to přenos vázy, ani dalšího příslušenství.

Videotest
Jednoduché, ale stylové balení s poutkem

Po otevření krabice na vás čeká nerezový tácek, který na sobě má ještě ochranou fólii. Bohužel na něm není žádné signování a je relativně tenký. Nechybí však prolis pro zamezení přepadávání popela. Pod táckem nás v blistru čeká samotná dýmka. Ta je v této variantě vyhotovena z polo-leštěného nerezu a na srdci se vyjímá stylově vyvedené logo výrobce. Dýmka je již částečně smontovaná. V srdci je tělo, vložka pro konektor i zpětný ventil. Vše vyhotoveno z nerezu – i u černé / bílé varianty.

Uchycení tácku

Pod další vrstvou polstru se nachází jednoduchý nerezový náustek, downstem, konektor a trn. Součástí balení jsou také těsnění. Pro nerezovou a černou variantu černé a u bílé varianty najdete bílé těsnění – pěkný detail.

Kompletní balení

Složená dýmka je vysoká cca 50cm a v nerezové variantě je cítit masa materiálu. Zde budou mít navrch varianty WHITE a BLACK, které výrazně odlehčuje polyacetalové tělo. Zpracování je na dobré úrovní. Nikde nejsou žádné otřepy, nebo výrazněji ostré hrany.

Konektor na zábrus

Zajímavě je řešen difuzor. Ten je na downstemu uchycen pomocí o-kroužku a má na sobě vroubkování. To slouží k pohodlnějšímu otáčení, protože přesně tak difuzor nastavujete. Otočením postupně zakrýváte jednotlivé dírky difuzoru a tak si plynule nastavíte restrikci a hlasitost. Je to velmi praktické řešení, protože tak difuzor nejste nuceni sundávat. Takže nehrozí jeho ztráta, případně nutnost řešení 2 různých hladin vody (s namontovaným / demontovaným difuzorem – hladina vody zůstává pořád stejná). Konektor je na zábrus a nemá tendence vypadávat.

Rozložený difuzor
Nastavování difuzoru pootočením

Tácek se uchycuje přes trn, který na sobě má příjemné drážkování pro lepší fixaci těsnění. Samotný tácek má ale díky relativní tenkosti použitého materiálu problém s postupným žloutnutím v místech, kde odložíte uhlí.

Tácek žloutne již po pár použitích

Zpětný ventil je řešen pomocí plastové kuličky. Nemá velkou restrikci a příjemně se používá. Problémem je frézování v srdci. To je rovné, místo tradičního konusu, takže kulička občas svou vlastní vahou nezapadne do dírky a při mírném potahu se může stát, že budete přisávat vzduch bokem (při větším potahu kulička samozřejmě ihned zapadne).

Zábrus pro kuličku zpětného ventilu je bohužel rovný

Dýmku v česku koupíte v síti HookahZone.cz, což je také eShop / distributor, který nám dýmky do testu zapůjčil. Cena začíná na 4.199,- za WHITE / BLACK varianty z polyacetalu a končí na 4.399,- za nerezovou variantu STEEL. S ohledem na zanedbatelný rozdíl v ceně doporučuji odolnější nerezovou variantu (i když ta se někomu zase nemusí tolik zamlouvat, díky relativně velké podobnosti s dýmkou Ferro Hookah). Variantu z polyacetalu lze zase díky váhy doporučit na častější přenášení. Zde musím akorát upozornit na mírné riziko bílé varianty, která bude postupně žloutnout (neduh prakticky všech polyacetalových bílých dýmek), ale efekt se projevuje až opravdu za dlouhou dobu,

Dýmka v celé své kráse

Nebýt 2 pih na kráse (občas nezaskakující kulička ventilu a žloutnoucí tácek), jedná se prakticky o bezchybnou dýmku za velmi dobré peníze.

Plusy:
– Dobrý poměr cena / výkon
– Pěkné zpracování
– Výběr z několika variant materiálu
– Skvěle vyřešený difuzor

Mínusy:
– Podobnost nerezové varianty s Ferro Hookah
– Bílá varianta může časem žloutnout
– Občas nezaskakující kulička zpětného ventilu
– Žloutnoucí tácek