Test vodní dýmky – HookahTree Envy

Od českého distributora Shisharium.cz nám na stole přistála stylová krabice z portfolia výrobce HookahTree. V ní se skrývá nová vodní dýmka Envy. Bude stejně stylová jako její obal? Pojďme se na to společně podívat.

Stylová krabice
Videotest

Po otevření krabice nás vítá úvodní letáček se základními informacemi o dýmce a jejích komponentech. Samotná dýmka je rozebrána a uložena v polystyrenové výplni. Je mírná škoda, že výrobce nepoužil na výplň něco trvanlivějšího. Polystyren se láme už při prvním rozbalování a dělá nepořádek. Přitom stylová krabice s poutkem úplně vybízí k využití při přenášení.

Kompletní balení

První vytahujeme tácek. Ten má prolis, který má výstupek ve střední části. To udržuje popel / uhlí na tácku, ale zároveň zamezuje posouvání uhlí ke korunce. Velmi příjemné řešení. Najdeme zde také gravírování s názvem výrobce a modelu dýmky.

Tácek s prolysem

Downstem z nerezu působí relativně dlouhý a je zakončen jednoduchým difuzorem. Ten downstem dále prodlužuje a na svém zakončení má zúžení. Toto řešení je použito, aby spodní stranou nešel vzduch a tak neobcházel difuzor. Toto řešení je již přežitkem (pokud si výrobce spočítá správně rozměry dírek difuzoru, je zbytečné spodní stranu zužovat) a způsobuje, že při propadávání kousků tabáku se může difuzor ucpat.

Difuzor má již trochu zastaralou konstrukci

Samotné tělo dýmky je částečně složené. Srdce je z polyacetalu a má integrovaný zpětný ventil, který pomocí 3 kuliček distribuuje kouř tělem dýmky. To je vyrobeno z hliníku a je našroubováno na nerezovou tyčku těla. Mezi vrchním a spodním dílem je pak mezera, kterou stylově vychází kouř ze zpětného ventilu. Vrchní část na sobě má nerezovou podložku, která slouží k vystředění tácku. Konektor na šlauch je relativně krátký a jištěný magnetem. Síla držení je zvolena ideálně. Nemáte problém šlauch odpojit, ale nebudete zase lomcovat celou dýmkou.

Konektor je uchycen magnetem
Detail srdce

Přiložený je také nerezový náustek s jednoduchým designem a gravírování názvu výrobce. Dále je zde silikonový soft-touch šlauch nevalné kvality. Jsou zde také černá těsnění na vázu a korunku. Náhradní díly jsem v balení nenašel.

Po složení koukáme na středně vysokou dýmku, která má až nepoměrně dlouhý downstem. To ještě umocňuje difuzor, který délku dále prodlužuje. Obecně máme raději dlouhé downstemy, protože v poslední době výrobci volí až nelogicky krátké a u velkých stylových váz pak dáváte vodu až do hrdla. Zde je délka prakticky ideální, ale s difuzorem už může být u nižších váz problém. Řešení s difuzorem, který by downstem neprodlužoval, by bylo vhodnější a neměli bychom pak žádnou výtku.

Další menší problém může být s relativně velkým průměrem srdce. I díky tlustého těsnění na vázu pak můžete mít problém při použití váz s užším hrdlem. Je tedy třeba si dát pozor při volbě vázy / těsnění.

Naše dýmka je v designové verzi Envy Space a ta opravdu dostává svému jménu. Hliníkové tělo má stylové barvení do formy galaxie, jejíž zpracování je detailní a uvěřitelné. Občas jsem se nachytal, jak si prohlížím detaily a jednotlivé „hvězdy“. Celá konstrukce dýmky je robustní a dýmka jistě vydrží i tvrdší zacházení.

Tah je velmi příjemný. Difuzor je funkční, ale určitě bychom volili jinou konstrukci a dýmky doporučujeme používat bez něj (i s ohledem na rozumněji dlouhý downstem).

Zpětný ventil vytváří nádhernou hru kouře. Ten vychází střední rozdělením těla – a to jak do boku, tak směrem nahoru, kde se odráží od tácku. S ohledem na grafiku galaxie to celé působí jako cílená vizuální vesmírná hra s mlhovinou… Odpor je minimální a nemá tendence k vytopení.

Celkově se jedná o velmi zajímavou dýmky s mírnými pihami na kráse (difuzor, průměr srdce). S ohledem na českou cenu – 3.4673.674 Kč se nedá než doporučit. Za své peníze získáte stylovou a robustní dýmku, která bude dělat radost a bude poutat pozornost.

Český distributor Shisharium.cz si pro vás v rámci recenze připravil exkluzivní slevu 7% při zadání kódu „hookahtree7“ do 5.8.2021

Plusy:
– Jedinečný design
– Funkčnost a líbivost zpětného ventilu
– Příjemně dlouhý downstem
– Odolné materiály a velmi přijatelná cena
Mínusy:
– Průměr srdce
– Design difuzoru