DarkSide oficiálně v ČR, Vikingská Amfora, HMS od Marvin Smoke, VYRO, Konec Koncept Brno

Temná strana vstupuje do Česka

Český distributor @shanti_cz dnes oficiálně oznámil uvedení populárního ruské značky @trythedarkside na český trh.Tato ruská značka si svými černými tabáky získala až kultovní status a nyní se postupně rozšiřuje dále do světa. Jedno z posledních rozšíření na Německý trh provázela kontroverze. Díky tamním regulím musel totiž výrobce přistoupit k úpravě složení tabáku.Toto u nás nehrozí a tak se můžeme těšit na oblíbené příchutě v nezměněné podobě. Darkside pak kromě tabáku prodává také dýmky a příslušenství. Přes své dceřinné značky pak prodává světlý tabák Daily Hookah (Starline) a premiový tabák D-Gastro (D-mini). Distributor nyní zpracovává první várku tabáku a uvedení do prodeje bude tak několik dní trvat. Odhadované zahájení je v pátek 1.10.

DarkSide s novými příchutěmi nekončí

Ta by měla mít chuť něčeho sladkého se silným podtónem, co se používá při vaření v těch nejneočekávanějších kombinacích. V angličtině se pak název také používá pro oslovení vašich milovaných. Co to tedy bude? Tento týden DarkSide prozradil, že se bude jednat o Honey Dust – tedy příchuť přírodního květového medu. DS potvrzuje, že podzim bude patřit dezertním kombinacím.

Amfora jako nikdy dříve

Populární český výrobce @amfora_ceramic_shisha představil další unikátní kousek. Dýmka Viking představuje tzv. Drakkar, tj. Vikingskou loď. Základ tvoří korpus z ručně tvarované a malované červené hlíny. Tělo tvoří nerez s dřevem a srdce s podstavcem jsou vyráběny na 3D tisku. Tácek je pak ručně kovaný.Výroba je na zakázku s možností individualizace a cena se pohybuje kolem 10.000 CZK. Za kousek na zakázku zajímavá nabídka. Objednávky výrobce přijímá přes své oficiální účty a e-mail info@amfora-shisha.com.

Ostravská regulace tepla?

Ostravská značka Marvin Smoke představila své nové HMS Zenith. Celé HMS je vyrobeno z jednoho kusu hliníku s povrchovou úpravou v přírodním Eloxu. HMS se dodává bez víčka a je aktuálně v prodeji přes stránky výrobce, nebo u distributora iSmoke.cz za ceny od 890,-.

Zažij cestovní dýmku jinak

Německý výrobce VYRO (součást skupiny AEON) se spojil s místní známou tunerskou firmou NOVITEC a společně vytvořili speciální edici oblíbené cestovní dýmky VYRO. Ta se řídí výhledovými úpravami typickými pro tuto značku. Všechny nerezové prvky jsou nyní s PVD povrchovou úpravou do černa s červenými prvky, tělo je pak z Forged Carbon a součástí jen nově také náustek odpovídající stylu dýmky (+šlauch). Cena je 109,90 EUR (cca 2.800 CZK).

Finále Konceptu

Jeden z nejlepších brněnských dýmkařských podniků, @koncept_brno, se po dlouhých úvahách rozhodl ukončit provoz.Rozloučení proběhlo v průběhu dvou týdnů, kdy všichni spřízněnci Konceptu přišli dát svoje pápá i Pájovi (ig: @heyitsmepaja ). Na koncept a všechny jeho podoby budeme rádi vzpomínat.

Nové ruské Sko

Ruský výrobce Alpha Hookah představil přírůstek do své modelové řady S. Verze Erida je vyzdobena rytinami vycházejícími ze starověké řecké mytologie. Krabice pak odkazuje na příběh “jablka sváru”.

Luxus od Hoob hookah

Některé barvy dýmky Mars z portfolia ruského výrobce Hoob jsou opravdu zajímavé. Co třeba Royal Purple – barva definující styl a sofistikovanost, nebo British Racing Green – barva vítězství, rychlosti a krásy?