Test vodní dýmky – Gorky Hookah Electro Black / Gold

Dnes nám do rukou dorazil balík od českého dýmkařského eShopu Shisharium. Před sebe jsme vyskládali několik zajímavých krabiček a rozhodli jsme se začít rovnou tou největší.

Videotest

Jednoduchá kartonová krabice s označením výrobce skrývá vodní dýmku Gorky Hookah Electro Black / Gold. V krabici jsou jednotlivé komponenty pevně uloženy v polstru. Balení není určeno na časté přenášení.

Jednoduchá papírová krabice

Gorky Hookah je ruská značka dýmkařského příslušenství. Výrobce si toto jméno propůjčil od původního názvu města Nižnij Novgorod, ve kterém se tyto dýmky nyní vyrábí. Původně začínal s výrobou jednoduchých tyčových dýmek a postupně se propracovával k zajímavějším designům. Nyní je výrobce respektován jako zajímavá volba v entry-level segmentu dýmek, kdy se prioritně zaměřuje na zajímavý design v kombinaci s nízkou cenou.

Součástí balení je:

 • Vodní dýmka (tělo, trn, tácek, srdce, downstem, difuzor, konektor, zpětný ventil, kulička)
 • Soft-touch šlauch
 • Jednoduchý nerezový náustek
 • Těsnění vázy a korunky
Kompletní balení dýmky

Jako první vás jistě upoutá tělo dýmky. To je v našem případě černé s vypálenou cestou ve dřevě (pomocí průchodu vysokého napětí), která je ještě dobarvena do kontrastní zlaté barvy. Tělo samotné je vyrobeno z jasanového dřeva a má bohaté tvarování. Design celkově působí neotřele, ale není moc decentní, takže ne každému může sedět. Tělem pak prochází nerezová trubka, která je zajištěna frézovanými podložkami na každé straně. To působí jako luxusní detail, který dýmku trochu povyšuje nad obyčejné tyčové dýmky s rukávem.

Těle je v našem případě se stopou vypálenou el. proudem a vybarvenou zlatou barvou

Srdce je z polyacetalu a je v něm napevno nalisován / vlepen downstem. Konektory na šlauch a zpětný ventil jsou shodné a lze je tedy zaměňovat, nebo použít 2 šlauchů (což snad nikdo doufám nedělá). Na srdci je ještě kontrastní laserové gravírování s logem výrobce. Nerozebíratelnost downstemu může také trochu komplikovat přenášení, či případnou výměnu dílů.

Na donwstem lze jednoduše nasadit přiložený difuzor. Ten je relativně účinný a je vyroben z polyacetalu. Je ale nutno brát v úvahu, že nasazený difuzor prodlužuje délku downstemu a tím je nutno měnit i výšku hladiny vody. Pozice nasazení také není přesná, protože je využito 2 o-kroužků, které na downstemu nemají jasnou pozici pro aretaci.

Jednoduchý downstem

Tácek je z hrubého nerezu, což nás potěšilo, protože to pomáhá prevenci jeho žloutnutí. Jeho konstrukce je jinak relativně jednoduchá. Jedná se o broušený nerez s lehkým prolisem pro zamezení přepadávání popela. Najdeme tady také jednoduché gravírování. Výstupky pro zajištění proudění vzduchu pod uhlím už bychom zde hledali marně (některé verze je ale mají).

Konektor v srdci drží díky o-kroužků a stejný systém najdeme u zpětného ventilu. U nové dýmky drží pevně a spolehlivě, bude je ale nutno čas od času vyměnit. Průměr vybrání je relativně malý a u dýmky je tak při tahu cítit lehká restrikce, což pro někoho může být plus, ale pro někoho to může být nevýhodou.

Jednoduché uchycení konektoru

Účinnost zpětného ventilu pak patří k průměru kategorie. Neurazí, ani nenadchne a pokud se budete snažit, dýmku můžete vytopit. Jeho funkčnost vás ale nijak neomezuje a není nutné standardně myslet na to, jak silně můžete profouknout. Jeho výhodou je skleněná kulička, která díky své váhy vždy bez zaváhání zapadne zpět a nezasekává se.

Detail zpětného ventilu

Vodní dýmku najdete v ČR u prodejce Shisharium.cz za cenu 3.699,- pro verzi Electro, nebo dokonce 3.396,- za verzi bez vypálené cesty el. proudem. To je opravdu skvělá cena, která tak všechny výše zmíněné výtky s grácií zadupává do země. Je tedy pouze otázkou, zda se vám některý z designu líbí a zda zmíněné neduhy nebudou zrovna ty, které osobně berete jako důležité (pak ale pravděpodobně stejně míříte do jiné cenové kategorie).

Plusy:

 • Dobrý poměr cena / výkon i v ČR
 • Pěkné zpracování vč. některých detailů
 • Hrubý tácek
 • Kvalitně zpracované tělo, které působí luxusněji a je zakončeno nerezovou podložkou
 • Šlauch a náustek v balení

Mínusy:

 • Downstem je pevnou součástí srdce
 • Průměrný zpětný ventil
 • Relativní restrikce v tahu
Dýmka ve své celé kráse

Jistě jste si všimli i zajímavé vázy, kterou na dýmce máme. Tu nám k ní také dodal prodejce Shisharium.cz a jedná se o stylovou vázu HookahTree EE3. Tyto vázy jsou opravdu kvalitně vyvedené a rozhodně překračují očekávání jejich cenovky (874,- Kč). Na druhou stranu se nemusí design líbit každému, protože může například vzdáleně připomínat některou levnější německou konkurenci. K dýmce ale sedí a celek působí vcelku luxusně.

Váza HookahTree