Test vodní dýmky – Mr.Wood Antique Glamour Blue

Dnes k nám dorazil balíček ze slovenského shopu TouaregShisha.com který obsahuje novinku od značky Mr. Wood.

Romantika u dýmky s Mr. Wood?

Tato Německo-Turecká značka byla v minulosti známá hlavně kopírováním designu jiných výrobců a netěšila se tak větší oblibě u znalé dýmkařské komunity. Toto se však výrobce očividně snaží změnit a na tomto modelu to jde opravdu vidět.

Video-test

Již samotná krabice zaujme stylem zpracování. Nebýt poškození z přepravy / skladování, neostýchal bych se provedení boxu nazvat prémiové. Černá sametová barva kontrastuje s lesklým obrysem dýmky a na balení najdete zajímavé základní údaje.

Krabice působí prémiově

Po otevření krabice dojem pokračuje. Přes jednotlivě oddělené komponenty je položen pěkně zpracovaný certifikát a knížečka s informacemi na aktuální portfolio výrobce. Škoda, že certifikát není podepsán (i když místo na podpis a určená osoba na certifikátu mají své dané místo), takže je vlastně k ničemu.

A prémiově působí i po otevření

Už při vybalování jednotlivých komponent mě překvapuje kvalita zpracování. Ta je na poměrně vysoké úrovni a přesahuje průměr dané cenové kategorie.

Všechny komponenty

Můžeme začít srdcem dýmky, které je vyvedené v nerezu vyjma 2 prvků v mosazi. Jedním z nich je okrasný výstupek s logem výrobce, který v mnohých může evokovat zpětný ventil, ale je to opravu pouze ozdobný prvek. Na protější straně pak najdeme konektor na šlauch ve stejném materiálu. Ten je na závit na jehož dně najdete magnet – takže šlauch opravdu spolehlivě drží v konektoru.

Okrasný prvek v mosazi

Ve středu srdce pak máme 5 dírek na zpětný ventil po celém obvodu. Ty jsou po smontování překryty tělem a díky toho zpětný ventil nejenom spolehlivě funguje, ale také vytváří líbivý sloup kouře.

Konektor s magnetem

Tělo dýmky je ze dřeva, v našem případě doplněného o stylové epoxy prvky. Hrany těla uzavírají kryty z nerezu, které zamezují pronikání melasy do těla (je zde i o-koužek). Uprostřed pak najdeme oddělení 2 částí v nerezu, ale epoxy prvek je krásně slícován. Náustek je vždy v designu dýmky a je také zakončen nerezem s gravírováním jména modelu dýmky.

Tělo a náustek k sobě krásně ladí

Downstem je poměrně široký a má odskok, díky něhož je po zamontování srdce slícován s otvorem v srdci. Difuzor má obstojnou konstrukci a na downstem se montuje pomocí závitu. Řešení je to sice spolehlivé, ale prodlužuje celý downstem a díky toho máte pak 2 rozdílné hladiny vody pro použití s a bez. Jeho účinnost je však dobrá a značně ztiší bublavý efekt dýmky.

Difuzor na závit

Tácek má prolis, který zajišťuje oddělení uhlíků od korunky a tím zabraňuje její přehřívání. Jinak je vyroben z poměrně hrubého broušeného nerezu a tím omezuje případné žloutnutí uhlím.

Tácek je řešen dobře

Zajímavý je trn na korunku. Ten má hruškovitý tvar a vypadá stylově, nicméně to trochu omezuje držení těsnění, takže nemusí 100% sedět u každé korunky a možná si budete muset více hrát.

Stylový trn hruškovitého tvaru

Těsnění na korunu, vázu i soft-touch šlauch jsou také součástí balení, což je příjemný doplněk.

Zpětný ventil

Ceny u Touaregshisha.com jsou 139 (pro základní dřevěnou verzi), resp. 179 EUR (pro verzi s epoxy), nebo až 220 EUR pro nejvyšší verzi s komponenty z mosazi.

S ohledem na cenu jsem opravdu příjemně překvapený. Dýmka má opravdu dobrý tah, bezproblémový a stylový zpětný ventil, dobré řešení konektoru. Opravdu za tuto cenu zde toho moc není co vytknout. Nevěřil jsem, že bych něco takového na HookahWeek udělal, ale tuto dýmku musím doporučit – v kategorii 3-5.000 CZK je to rozhodně něco co stojí za úvahu.

Plusy:
– Cena / Výkon
– Zpracování
– Dobře vyřešené tělo s oddělením dřeva od melasy
– Stylový náustek ve vzhledu dýmky
– Dobře zpracovaný a hrubý tácek
– Mosazné doplňky, které budou „stárnout“ s dýmkou
– Funkční a stylový zpětný ventil

Mínusy:
– Certifikát není podepsaný
– Náhradní kuličky nejsou součástí balení
– Difuzor prodlužuje downstem