TEST VODNÍ DÝMKY – Shadows Agera

Dnes nám na stole přistál balíček od Shisharium.cz ve kterém je jednoduchá bílá krabice s logem ruského výrobce Shadows. Tento výrobce je znám svým dobrým poměrem cena / výkon a tak jsme zvědavi co si pro nás pod názvem Agera nachystal.

Jednoduché balení
Videotest

Krabice je jednoduchá a potěší alespoň poutkem. Po jejím otevření vidíme jednotlivé komponenty. Ty jsou uloženy rozumně, ale krabice častější přenášení asi moc nepřežije.

Rozložení komponent v balení

Dýmka kombinuje prvky polyacetalu a nerezu. V našem případě jsme dostali sytě žlutou barevnou variantu, která je opravdu výrazná. Dýmku můžete zakoupit také v modré, černé a bílé barvě.

Naše barevná kombinace je opravdu výrazná

Srdce je také z polyacetalu. Má vlepenou nerezovou vložku, do které se šroubuje downstem a trubka těla. Na nerezovou trubku těla se pak nasazují okrasné prvky z polyacetalu a nerezu. V horní částí u trnu je pak vše odděleno těsněním, aby nedocházelo k pronikání melasy. Toto jednoduché řešení s nerezovým ukončením a těsněním občas zapomínají i prémioví výrobci, takže zde určitě palec nahoru.

Přímo do polyacetalu je pak zamontován zpětný ventil a konektor šlauchu. Konektor je uchycen pomocí magnetu, což v této cenové kategorii rozhodně není obvyklé. Zpětný ventil má pak jednoduchou kuličku, ale k jeho funkčnosti nemůžeme mít výhrady. Neurazí ani zkušenější dýmkaře.

Downstem je řešen klasickou nerezovou trubkou a je ukončen difuzorem z nerezu, za což zase palec nahoru (v této cenové kategorii). Uchycen je pomocí závitu, takže musíte nastavovat různé hladiny vody pro použití s / bez.

Tácek je také z nerezu a má výrazné vroubkování a prolis, takže dobře udržuje uhlí žhavé a popel nepřepadává. Je relativně tenký, takže časem můžeme čekat mírné žloutnutí. Najdeme zde také signování výrobce.

V balení najdeme také jednoduchý nerezový náustek, který nemá žádné vybrání. Alespoň na něm najdeme signování výrobce. S ohledem na cenu sice v balení nalézáme těsnění na vázu a korunku, šlauch bychom ale hledali marně.

Tahově dýmka rozhodně neurazí ani zkušenějšího uživatel vodních dýmek. Najdeme zde promyšlený tácek, konektor na magnet, funkční zpětný ventil a vlastně celková konstrukce dýmky je na svou cenovou kategorii opravdu promyšlená.

Dýmku najdeme u distributora Shisharium.cz za cenu 2.591 CZK. To je opravdu nízká cena a dýmce tak není mnoho co vytknout. Pokud tedy hledáte něco v nižší cenové kategorii, ale bez větších kompromisů, jste tady rozhodně správně.

Plusy:
– Nízká cena
– Konektor na magnet
– Dobrá funkce zpětného ventilu
– Základní prvky z nerezu
– Dobře promyšlený tácek

Mínusy:
– Design možná nepůsobí tak originálně
– Šlauch není součástí balení
– Tácek bude časem žloutnout