TEST VODNÍ DÝMKY – SHADOWS BASIC Magnet

Dnes se k nám na test dostala vodní dýmka BASIC Magnet značky Shadows. Tato značka je již vcelku známá svým obstojným poměrem cena / kvalita a tak jsme se na test základního modelu značky opravdu těšili. Dýmka totiž v základní maloobchodní ceně u Shisharium.cz stojí 1.790,- CZK a pokud dýmku kupujete v B2B dostanete se na cenu 5.324,- CZK bez DPH za 6ks – tj. 887 CZK za kus… a to je opravdu hodně nízká cena, u které jsme zvědavi jak si dýmka povede a jaké nás tedy čekají kompromisy.

Videotest s Hookah Garage

Balení je dle očekávání jednoduché. Kartonová krabice s bílým finišem má potisk s logem výrobce a základními údaji. Po jejím rozbalení náš čeká dýmka v částečném demontu, kdy jsou jednotlivé komponenty oddělené kartonem s výřezy. Krabice má i poutko a tak se dá použít na nějaké to přenesení, nicméně toho samozřejmě tolik nevydrží. Balení plní svůj účel a na danou cenu je možná i nečekaně dobré.

Základní balení

Dýmka samotná je vyrobena z kombinace nerezu a prvků z polyacetalu. To jsou velmi spolehlivé, robustní a časem ověřené materiály, takže se za nás jedná rozhodně o dobrou volbu. Srdce dýmky je z polyacetalu a má na nerezovou vložku do které se montuje tělo dýmky. Nechybí ani laserové gravírování s logem výrobce.

Srdce s logem

Konektor i zpětný ventil mají uchycení vyřešeno pomocí závitu (přímo do polyacetalu, ale zde není velká zátěž, takže by to nemělo působit problémy). Kulička zpětného ventilu je velká plastová, kterou kryje krytka z nerezu s 3 dírkami. Na opačné straně je konektor šlauchu, který je uchycen pomocí magnetu (šroubován nerezovou vložkou). Jedná se o skvělé řešení a u takto levné dýmky to opravu není standardem.

Tělo je klasická tyčka z nerezu. Zde je nicméně o trošku hrubší než je obvyklé a tak i samotná holá dýmka nepůsobí úplně obyčejně. Díky jednoduché konstrukce můžete na tyčku přidat tělo vlastní výroby – třeba z 3D tisku, nebo dřeva (jak je u této konstrukce zvykem). Na tělo se pak přes položku a těsnění se nasadí tácek, který je pak zajištěn trnem přes závit.

Tácek je vyroben z nerezu a má prolis pro zabránění přepadávání popela, nebo „cestování“ uhlíků ke korunce. Má také signování se značkou výrobce.

Downstem má šroubovatelný difuzor, který je funkční a snižuje hlasitost bublání, ale prodlužuje délku downstemu a tak je nutné použít jinou hladinu vody.

V balení je také jednoduchý náustek, který je vlastně obyčejná trubka z nerezu se signováním výrobce. K dýmce se hodí a rozhodně postačuje. Součástí je také pružinka a těsnění na vázu i korunu. Šlauch v balení nenajdete. 

Tah je lehký a příjemný. Díky odnímatelnému difuzoru si můžete regulovat hlasitost a jemnost tahu. Zpětný ventil má menší odpor a nemá tendence k vytopení dýmky při silnějším tahu. Rozhodně dýmka funkčností neurazí ani zkušenější dýmkaře. 

Samotná dýmka je velmi robustní a rozhodně přežije nějaké to hrubší zacházení. Díky toho bude vhodná i jako druhá cestovní dýmka na akce, kdy ji beze strachu jen tak hodíte do kufru. Současně se s ohledem na nízkou cenu jedná o velmi dobrou volbu pro začínající podniky, nebo jako dýmka na akce typů festivaly, či rozvozy.

Celkově musíme za danou cenu dýmku jednoznačně doporučit.

Výhody: 
– Nízká cena

– Kvalitní materiály a zpracování

– Robustní konstrukce

– Jednoduchý, ale osvědčený vzhled

– Tácek s prolisem

– Difuzor

– Pružinka, náustek i těsnění v balení

Nevýhody:

– Šlauch není v balení

– Zpětný ventil a konektor se montují přímo do plastu

Dýmku zakoupíte na Shisharium.cz