Ostrava v dýmu 2022 – První ohlédnutí

Třetí ročník našeho festivalu je již za námi a tak je čas se ohlédnout za tím, jak moc se nám zase podařilo zahalit Ostravu do dýmu. V parkové části Alšova náměstí o celkové výměře necelých 3.000 m2 se nám o víkendu 25. – 26. Června nakonec sešlo 34 oficiálně zastoupených značek na 24 stáncích.

* Kompletní galerie na konci článku

Akce se již tradičně konala ve spolupráci s populárním Festivalem v ulicích a tak jsme si kromě dýmek mohli užít ulice plné hudebníků, pouličních umělců, to nejlepší z buskingu, několik hudebních stages i festival vína – a to vše na hlavní třídě v Ostravě – Porubě.

Pro náš festival to kromě dalšího bohatého doprovodného programu našim návštěvníkům znamenalo přiblížení našeho koníčku širší veřejnosti mimo dýmkaření a jejich seznámení s tím co moderní dýmkaření opravdu znamená. Sledovali jsme tak celé rodiny i babičky / dědečky procházet našim festivalem a zvídavě zjišťovat že vodní dýmky vlastně neznamenají kouřit hašiš, ale je to také o setkávání přátel nad produkty, do kterých výrobci dávají kus sebe a mnohdy hraničí s uměním.

Samotný festival pak přes všechny obavy provázelo nádherné počasí a skvělá nálada se vznášela ve vzduchu více než dým z nepřeberného množství dýmek. Opravdu každý si zde mohl najít to své:

  • Na 24 stáncích si lidé mohli prohlédnout 34 oficiálně zastoupených značek a k tomu u různých prodejců bylo k vidění i spousta dalších produktů a značek
  • Lidé si mohli objednat dýmku z 6 různých přítomných podniků
  • Kdo chtěl chvilku klidu, mohl si vzít jedno z lehátek, nebo si roztáhnout vlastní deku v chillzone a klidně si hned udělat vlastní dýmku
  • Komu pak nestačil bohatý program Festivalu v ulicích, nebo se chtěl trochu dovzdělat, mohl si užít jeden z mnoha nabízených workshopů

Kromě zavedených značek jsme mohli sledovat představení hned 3 nových produktů a mezi návštěvníky se pohybovalo také mnoho začínajících výrobců, kteří nám své první kousky předvedli v Chillzone.

Za tým pořadatelů nás těší stoupající zájem o podobné akce a je nám ctí, že jsme již 3 rok mohli na naší akci uvítat tolik dýmkařských značek, známých osobností, nadšených dýmkařů… no prostě přátel v dýmu! Už teď se těšíme na další ročník, který pro vás již nyní začínáme chystat ve vylepšeném formátu do kterého bereme v potaz veškerou zpětnou vazbu.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali našim sponzorům, bez kterých by naše akce nebyla možná a také pořadatelskému týmu (obzvláště Zdeňkovi, který vydržel 2 dny úporného vedra u uhlíků).

Za pořadatelský tým

Dalibor, Jirka, Jituš a Deko.

Ostrava v dýmu je za námi.. co dále?

Shisha Fest Vol. 4
2.7.2022 / Bojnice (SK)

Fest Dymu
9.7.2022 / Žilina (SK)

Dýmky na kopci
20.8.2022 / Praha (CZ)

Shisha Fest (Čajomír)
20-21.08.2022 / Praha (CZ)

Pražské Dýmkobraní
Neurčeno / Praha (CZ)

Kompletní galerie: